Sepetim (0) Toplam: 0,00
Yeni
Kitle İletişim Kuramları Kavramlar, Okullar, Modeller - 2022

#smrgKİTABEVİKitle İletişim Kuramları Kavramlar, Okullar, Modeller - 2022

İndirimli Fiyat : 55,50
Taksitli fiyat : 9 x 6,78
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199203114
589319
Kitle İletişim Kuramları Kavramlar, Okullar, Modeller -        2022
Kitle İletişim Kuramları Kavramlar, Okullar, Modeller - 2022 #smrgKİTABEVİ
İletişim Yayınları
55.50
Oldukça titiz ve yoğun bir çalışmanın ürünü olan Kitle İletişim Kuramları iletişim kuramlarının ezberlenecek malumatlar bütününden ibaret olmadığını, sosyal ve beşeri bilimler içerisinde derinlikli, incelikli ve zor bir çalışma alanı olduğunu gösteriyor.

İletişim bilimlerindeki anaakım ve eleştirel kuramların düşünsel ve metodolojik farklılıklarını; toplum ve kitle iletişim araçları arasındaki ilişkilere dair kavramsal-kuramsal tartışmaları çeşitli yönleriyle ortaya koyan kitap önemli isimlerin kısa hayat hikâyeleri, okuma parçaları ve önerileriyle zenginleşiyor.

Burak Özçetin sade bir anlatımla Chicago Okulu'ndan Lippmann, Lasswell, McLuhan, Castells gibi isimlere, kitle iletişim modellerinden İngiliz kültürel çalışmalarına, iletişimin ekonomi politiğinden Frankfurt Okulu'na birçok kavram, kuram ve modelin soru, cevap ve işleyişlerine uzanarak geniş bir yelpaze çiziyor.

Alandaki büyük bir boşluğu doldurmaya aday Kitle İletişim Kuramları ders kitabı olarak temel bir kaynak niteliği taşırken, insan-toplum ve medya ilişkisine ilgi duyanlar için de kapsamlı bir rehber.

Kapat