Sepetim (0) Toplam: 0,00
Yeni
Akıllı Kent : Türkiye'de Kentsel Hizmetlerin Sunumuna İlişkin Bir Mode

#smrgKİTABEVİAkıllı Kent : Türkiye'de Kentsel Hizmetlerin Sunumuna İlişkin Bir Model Önerisi - 2022

Liste Fiyatı : 68,64
Taksitli fiyat : 9 x 8,39
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199203904
590197
Akıllı Kent : Türkiye'de Kentsel Hizmetlerin Sunumuna İlişkin Bir Model Önerisi -        2022
Akıllı Kent : Türkiye'de Kentsel Hizmetlerin Sunumuna İlişkin Bir Model Önerisi - 2022 #smrgKİTABEVİ
Çizgi Kitabevi Yayınları
68.64
Kentlerin artan nüfusu, genişleyen ölçeği, teknolojide yaşanan gelişim ve konjonktürel gelişmelere bağlı olarak ortaya çıkan ihtiyaçlar, kentleri yeni çözüm arayışlarına yöneltmiştir. Bu noktada akıllı kent uygulamaları kentlerin sorun ve ihtiyaçları karşısında bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak üretmekte olduğu yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerle kentler için bir çözüm ortağı haline gelmiştir. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında kent sistemlerinin ve üretilen çözümlerin teknolojiyle entegre bir formda olması, kaynakların azaldığı ve hizmetlerin sürekli-kesintisiz olarak sunulması gerektiği kentlerde önemli bir ihtiyacı oluşturmaktadır.

Kent yönetimlerinin, akıllı kent ve uygulamalarına ilişkin süreçte mevcut durum analizlerini yaparak ve potansiyellerini belirleyerek adımlar atması, akıllı kent sürecine etkinlik kazandıracaktır.

Bu kitabın, Türkiye'de kentsel hizmetlerin sunumuna ilişkin bir model önerisini içeren bir çalışmayı ele almış olmasına istinaden akıllı kent ve uygulamaları alanında yerel yönetimlerin başvuracağı önemli bir kaynak olacağı ve literatürde-uygulamada kent yönetimlerinin hizmet sunumuna ilişkin karar alma süreçlerinde önemli bir bilgi girdisini oluşturacağı öngörülmektedir.

Kapat