Sepetim (0) Toplam: 0,00
Felsefe Tarihi Cilt 4 : Machiavelli'den Encyclopedie'ye CİLTLİ - 2022

#smrgKİTABEVİFelsefe Tarihi Cilt 4 : Machiavelli'den Encyclopedie'ye CİLTLİ - 2022

İndirimli Fiyat : 157,50
Taksitli fiyat : 9 x 19,25
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199203164
589394
Felsefe Tarihi Cilt 4 : Machiavelli'den Encyclopedie'ye  CİLTLİ -        2022
Felsefe Tarihi Cilt 4 : Machiavelli'den Encyclopedie'ye CİLTLİ - 2022 #smrgKİTABEVİ
157.50
XV ile XVI. yüzyıllar arasında felsefi düşünce derin değişimlerden geçer. Copernicus'un Güneş merkezli evren anlayışı, Amerika'nın keşfi, Avrupa devletleri arasındaki yeni dengeler, Reform benzeri birçok gelişme de bu değişimin arka planını oluşturur. Bu dönemde Thomas More, Erasmus, Machiavelli ve Bodin gibi düşünürler özellikle önemli bir rol oynarlar.

Doğadaki güç ve yasalara duyulan ilgi de Rönesans'ın, bir önceki yüzyıldan miras aldığı konulardandır. Diğer yandan, duyular doğal olguların gözlemlenmesinde bariz bir üstünlüğe sahiptir. Giovambattista Della Porta, Gerolamo Cardano, Tommaso Campanella, Giordano Bruno bu doğrultuda, ama çok farklı bağlamlarda karşımıza çıkarlar.

Bilgi konusunda Aristotelesçi gelenekle apaçık bir kırılma ancak XVI. yüzyıl sonu ile XVII. yüzyılın ilk yarısında mümkün olacaktır. Bacon ve Descartes bu anlayış farklılaşmasının yöntemine kafa yorarlar. Descartes'ın yanı sıra Hobbes, Spinoza, Leibniz, Locke, Vico gibi filozofların yüzyılı olan XVII. yüzyıl, geneli itibariyle insanın evrendeki konumunu yeniden tanımlama arayışının yüzyılı sayılabilir.

Kapat