Sepetim (0) Toplam: 0,00
İnsan Kaynakları Yönetimi - 2022

#smrgEFEMERAİnsan Kaynakları Yönetimi - 2022

İndirimli Fiyat : 112,50
Taksitli fiyat : 9 x 13,75
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199206349
592769
İnsan Kaynakları Yönetimi -        2022
İnsan Kaynakları Yönetimi - 2022 #smrgEFEMERA
112.50
Geliştirilmiş ve Güncellenmiş 3. Basım

Yazarlar
Anıl Boz Semerci, Arzu İlsev, Azize Ergeneli, Burcu Kümbül Güler, Ç. Nehir Akşirin Borluk, Doğan Gözde Özgödek, Dr. Savaş Mutlu, H. Meltem Ferendeci Özgödek, Nurdan Atalay Odabaşı, Özge Tayfur Ekmekçi, Pınar Bayhan Karapınar, Selin Metin

Toplumsal gruplar arası ilişkilere dair bilimsel çalışmalar, sosyal bilimler içinde giderek yükselen bir araştırma alanı olsa da Türkiye'de -onca ağırlaşmış meseleye rağmen- olması gereken ilgiden ve nitelikten çok uzakta kalmıştır. Özellikle akademide katmerleşmiş sorunlara olan mesafe, konuya olan ilgisizlikten ziyade teknik çözümlemelerin getireceği ağır siyasi yüklerin ve hatta bedellerin göğüslenmesine dair duyulan tedirginlikle ilgili olmalıdır.

Bu çalışma, teknik olarak iki toplumsal grup arasındaki ihtilafın çözümlenmesine (conflict resolution) bir katkı olarak yola çıkmış bir doktora tezinin ürünüdür. Çalışmanın saha araştırmasının üzerinden geçen süre, çalışmanın kitaba dönüştürülmesinin anlamını eksiltmek bir yana, konunun bugün geldiği noktayı anlamak açısından daha anlamlı bir hâle getirmiştir. Din temelli inançların toplumsal gruplara dair birçok sorunun önünde önemli bir bariyer olduğu yadsınamaz. “Ancak bu, hangi şartlarda geçerlidir? Her durumda sadece ortak inanç zemininin genişlemesi, bütün ihtilafları ve sorunları ortadan kaldırmaya yeter mi? İhtilaf çözümlemelerinde sadece hâkim alana değil dışarıda kalan alanlara da odaklanmak anlamlı mıdır?” gibi sorular, bir akademik çalışmanın alan çalışmasına dönüştü.

Kapat