Sepetim (0) Toplam: 0,00
Yeni
İstihdam Üzerine Teorik ve Ampirik Çalışmalar - 2022

#smrgKİTABEVİİstihdam Üzerine Teorik ve Ampirik Çalışmalar - 2022

İndirimli Fiyat : 83,30
Taksitli fiyat : 9 x 10,18
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199206403
592823
İstihdam Üzerine Teorik ve Ampirik Çalışmalar -        2022
İstihdam Üzerine Teorik ve Ampirik Çalışmalar - 2022 #smrgKİTABEVİ
83.30
Burcu Doğan, Elif Alp, Ferhat Apaydın, Havanur Ergün Tatar, Mehmet Özyiğit, Mehmet Songur, Meltem Duğru, Mustafa Emir Yücel, Müge Manga, Nadide Yiğiteli, Özge Alev Sönmez Çalış, Ramazan Arslan, Semih Çetin, Serdar Erdoğan, Seyit Ordu, Yusuf Muratoğlu

İstihdam ve işgücü piyasası ardında birçok dinamik ve tarihsel unsur barındıran, emek açısından gelirin temel olarak yaratıldığı ve bölüşüldüğü alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu minvalde yarattığı sonuç ve etkileşimler bakımından da iktisadi bir olgu olarak sosyolojik, politik, psikolojik, demografik dönüşümler yaratmaktadır. Ancak hâkim iktisat ekolü ekonomileri tam istihdamda faaliyet gösterdiklerini varsaymakta ve işgücü piyasalarına müdahaleyi ret etmektedir. Bu teorik arka plana yaslanarak politika yapıcılar toplumun geniş kesimlerinin faydalanacağı istihdam politikalarını göz ardı edebilmektedir. Bunun sonucunda ise istihdamın ve üretimin başat faktörü olan emeğin bölüşümden aldığı pay eşitliksiz olmaktadır.
Peki, istihdam ve işgücü piyasasının bireysel, toplumsal, tarihsel ve günümüzdeki dinamikleri nelerdir?
Nasıl evrimleşmiştir?
Ekonomilerde yarattığı sonuçlar nedir?
Bu sorulara cevap vermek için istihdam/işsizlik kavramının koşullarını, belirleyicilerini ve sonuçlarını ortaya koymaya ihtiyacımız vardır. Bu kitabın istihdam ve işgücü piyasasını hem ekonomi politiğin teorik çerçevesinde hem de ampirik uygulamalarla çok boyutlu olarak ortaya koymaktır.

Kapat