Sepetim (0) Toplam: 0,00
Yeni
ÇOK YAKINDA Köksüzler - 2022

#smrgKİTABEVİKöksüzler - 2022

Liste Fiyatı : 28,00
Taksitli fiyat : 9 x 3,42
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199203445
589721
Köksüzler -        2022
Köksüzler - 2022 #smrgKİTABEVİ
İnkılap Kitabevi
28.00
Merhaba dostlarım. 4 yıl aradan sonra yeni romanımla huzurlarınızdayım. Yıllarca düşündüğüm, araştırdığım sonra da bir solukta yazdığım; içime sinen bir metin oldu. Umarım sizlere de geçer duygusu… Artık #köksüzler size emanet. - Barış İnce

Vaat edilen uzun ve kutlu yolculuklar, bayramdan bayrama yapılan sevap ziyaretleri, vicdanın dürtüklediği anlık üzüntüler, bir gün açılıp bir gün dağılan sosyetik dernekler, ertesi gün aynı coşkuya ulaşmayacak “onlar için bir şey yapmalı” krizleri; mahallenin çocuklarının gündelik kaygılarına çare olmuyordu. Cam fanus içindeki maket evlerden kendilerine yeni bir yaşam merkezi seçen insanların, başkalarının geleceğini de uzaktan belirleyebileceklerini sanmaları ne tuhaftı.

Sinan, Hakan, Vedat… Hayallerini, asla kök salmayı başaramadıkları kaypak bir toprağın derinliklerinde define arayarak kazanmaya çalışan üç kardeş. Geçmişin acı hikâyelerinin, gizemli haritalarının izinde, gammazcılarla dolu tekinsiz bir yolda yürüyor fakat bir sonraki adımın belirsizliğinin verdiği cazibeyle koşmaktan da çekinmiyorlar.

Ve bir gün bu yol uzaklardan gelen “belleksiz” bir kadınla kesişiyor. Umudu kilometrelerce ötedeki topraklarda arayıp Almanya'ya göçmüş, ama kendini “kurtaramamış” Nihan sayesinde ilk kez zafere bu kadar yakın hissediyorlar.

Köksüzler mavi ile yeşilin arkasına saklanmış masumiyetiyle ışıldayan İzmir'in gecekondu mahallelerinde kendilerine verilmemiş bir şansın peşinde kürek sallayan definecilerin hikâyesi. Barış İnce, dört yıl aradan sonra yepyeni bir dille ve ustalıkla okurlarının karşısına çıkıyor.

BARIŞ İNCE, 1982'de İzmir'de doğdGazeteci-Yazar Barış İnce'nin yeni romanı “Köksüzler” İnkilap Kitabevi'nden çıkıyor. 2017 yılında yayınlanan ilk romanı “Çelişki” ile okuyucudan ve edebiyat çevrelerinden büyük ilgi gören Barış İnce yeni romanını tamamladı.u. İlköğrenimini İzmir Mustafa Reşit Paşa İlköğretim Okulu'nda, ortaöğrenimini İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi'nde İngilizce İktisat Bölümü'nden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. Uluslararası ekonomi dergisi BusinessWeek dergisinde muhabirliğe başladı. 2007'de BirGün gazetesinde editör olarak işe başladı. Bu gazetede haber müdürlüğü, yazıişleri müdürlüğü gibi görevlerde bulundu. 2013'te Çağdaş Gazeteciler Derneği, 2014'te ise Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Yılın Başarılı Gazetecisi Ödülü'ne layık görüldü. Yedi Yetmiş çocuk edebiyat dergisini çıkardı. Neye Göre adlı bir tiyatro oyunu bulunmaktadır. Bavul Dergi'de öykü ve denemeleri, BirGün gazetesinde makaleleri yayımlanmaktadır.

Kapat