Sepetim (0) Toplam: 0,00
Narsisizm - 2023

#smrgKİTABEVİNarsisizm - 2023

İndirimli Fiyat : 74,25
Taksitli fiyat : 9 x 9,08
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199210091
596599
Narsisizm -        2023
Narsisizm - 2023 #smrgKİTABEVİ
74.25
Narsisizm : Sizi Bakması En Zor Aynanın Derinliklerine Çağıran, Anlaşılır Ve Dönüştürücü Bir Rehber.” Cem Mumcu

Narsisizmin En Önemli Özelliklerinden Biri, Kendini Bilmekten Ne Pahasına Olursa Olsun Kaçınılması Gerektiğidir.”

Narsisizm Kendini Sevmekten Çok, İnsan İlişkileri Dünyasından Soyutlanmakla İlgilidir. Acıya Veya Korkuya Karşı Savunmacı Bir Tepkidir Ve Muhtemelen Yaşamın Oldukça Erken Dönemlerinde Başlar. Diğer Savunma Biçimleriyle Ortak Olarak, Duygusal Ve Ruhsal Gelişim Üzerinde Öldürücü Bir Etkiye Sahip Olma Eğilimindedir.

Duygusal Büyüme Ve Gelişmemizin Önündeki Temel Engel Olarak Gördüğü Narsisizm Üzerine Yaptığı Çalışmalarla Tanınan İngiliz Psikanalist Neville Symington, Bu Kitapla Narsisizmi Yalnızca Birkaç Rahatsız Kişiyi Etkileyen Dar Bir Klinik Durum Olarak Ele Almıyor. Aksine, İnsanlığın Kaçınılmaz Bir Yönü Olduğunu Ve Bir Dereceye Kadar Hepimizde Bulunduğunu İfade Ediyor. Narsisizmin Üstesinden Gelmenin, Yaratıcı Özümüzle Temasa Geçmeyi İçerdiğinin Altını Çiziyor; Faydalı Bir Yol Haritası Geliştirmemize Yardımcı Oluyor Ve İşler Zorlaştığında Güçlü Kalmamız İçin Bize İlham Veriyor.

Çağdaş Psikanalizle İlgilenen Herkes, Neville Symington'ın Narsisizmin Doğasına İlişkin Kendi Kavramlarını Hem Teorik Hem De Her Şeyden Önce Klinik Olarak Okumalıdır. Uygulamasından Birçok Klinik Örneğe Ek Olarak, Tezini Farklı Açılardan Açıklamak İçin Tolstoy'un Anna Karenina'sından Kapsamlı Bir Şekilde Yararlanıyor.”
-William Gillespie

Bu, Sürükleyici Ve Herkesin Düşüncelerine Işık Tutacak Bir Kitap, Çünkü Yazar Çoğumuzun Paylaştığı Bir Sorunla Boğuşuyor. Narsisizmin Ne Olduğundan Emin Olmadığını Fark Ettikten Sonra Symington, Övgüye Değer Bir Özdisiplinle Bu Konu Üzerinde Düşünmek İçin Her Gün Yirmi Dakikasını Ayırıyor Ve Notlarını Meslektaşlarıyla Tartışıyor. Bu Kitap Da Bu Düşüncenin Ürünü. Böylece Sanki Yazarın Yanında Oturuyormuşuz Ve Onunla Narsisizmi Tartışıyormuşuz Gibi Bir Dolaysızlığı Ve Yakınlığı Var.”
-Frances Tustin

Kapat