Sepetim (0) Toplam: 0,00
Veri Girişi = Data's Entry

#smrgKİTABEVİVeri Girişi = Data's Entry - 2016

İndirimli Fiyat : 84,00
Taksitli fiyat : 9 x 10,27
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199192858
578889
Veri Girişi = Data's Entry -        2016
Veri Girişi = Data's Entry - 2016 #smrgKİTABEVİ
84.00
Alexander R. Galloway, Daniel Rosenberg, Fatma Çolakoğlu, Katherine Behar, Patricia Ticineto Clough, Tung Hui Hu, Ulya Soley

Katherine Behar: Veri Girişi sergisi New York'ta yaşayan, heykel, performans ve video alanlarında çalışan sanatçı Katherine Behar'ın pratiğine genel bir bakış sunuyor. Sergi, insan ve teknolojinin, karmaşık ve bazen de isyan niteliğindeki bir arada yaşama yollarını konu ediyor ve çalışan bedenlerin tekrarlayıp duran ağır işlere nasıl karşı koyabileceklerini ele alıyor. Küratörlüğünü Pera Müzesi ekibinden Fatma Çolakoğlu ve Ulya Soley'in üstlendiği sergiye kapsamlı bir de yayın eşlik ediyor.

Katherine Behar'ın sergide yer alan işlerini bir araya getiren katalogda, sanatçının veri görselleştirme sürecinin sanat ve dijital kültür alanlarında ne gibi yansımaları olduğuna odaklanan detaylı yazısının yanı sıra Fatma Çolakoğlu ve Ulya Soley'in sanatçının pratiğini Veri Girişi sergisi kapsamında ele alan ve odaklandığı konuların kültürel açılımlarının izini süren yazısı yer alıyor. Daniel Rosenberg, verinin etimolojisinden yola çıkarak ölçme kavramını ele alıyor ve Pera Müzesi'nin Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu ile güncel ölçüm sistemlerini Katherine Behar'ın işleri üzerinden karşılaştırmalı olarak inceliyor. Patricia Ticineto Clough 'datalojik dönemeç' olarak tasvir ettiği günümüz kültürüne tarihsel bir bakış sunuyor ve sanatçının pratiğinin bu bağlamda nerede durduğunu yorumluyor. Alexander Galloway kara kutu ve kara blok kavramlarının 20. yüzyılın sonlarında bir araya gelerek kültürel olarak ne ifade ettiğini irdeliyor. Katalogda ayrıca Tung-Hui Hu'nun Katherine Behar ile gerçekleştirdiği kapsamlı söyleşi de yer alıyor.
*****
Pera Museum presents Katherine Behar: Data's Entry, the first museum survey exhibition of this New York-based artist who moves fluidly between sculpture, performance, video, and writing. Curated by Fatma Çolakoğlu and Ulya Soley, the exhibition is accompanied by a comprehensive catalog.

The catalog brings together Katherine Behar's works from the exhibition. It features an essay by the artist, which focuses on data visualization and how it expands to art and digital culture, as well as an essay by Fatma Çolakoğlu and Ulya Soley about Behar's works in the exhibition and how they translate into contemporary culture. Daniel Rosenberg discusses the etymology of data in terms of measuring and draws parallels between the Pera Museum's Anatolian Weights and Measures Collection and Behar's work. Patricia Ticineto Clough coins the term "datalogical turn" to reflect her idea of the contemporary trajectory and talks about Behar's work in this context. Alexander Galloway discusses how the ideas of black box and black bloc came together in the late 20th century and reflects upon the possible outcomes. The catalog also features an interview by Tung-Hui Hu, in which he directs challenging questions to Katherine Behar.

Kapat