Sepetim (0) Toplam: 0,00
Yeni
Yeni Medyanın Yükselişi - 2022

#smrgKİTABEVİYeni Medyanın Yükselişi - 2022

Liste Fiyatı : 52,70
Taksitli fiyat : 9 x 6,44
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199203852
590139
Yeni Medyanın Yükselişi -        2022
Yeni Medyanın Yükselişi - 2022 #smrgKİTABEVİ
Nobel Akademik Yayıncılık
52.70
Yeni medya, birey ve toplum yaşamının her alanını derinden etkilemektedir. Bu etkinin boyutları bazen dönüşümler düzeyinde kendini göstermektedir. İnsanların fiziksel dünyadaki varoluşu artık yeterli sayılmamaktadır. Yeni medya, herkesi sanal ortamlarda toplumsal varoluş sergilemeye zorlamaktadır. Bu nedenle bireyler; kendini açma, ifade etme ve gerçekleştirmede yeni medyanın sunduğu olanaklardan yararlanmaya çalışmaktadır.

Yeni medya yelpazesi içinde yer alan mobil telefonlar, sanal dünyalar, artırılmış gerçeklik, giyilebilir teknolojiler, sosyal ağlar, akıllı kentler ve oyunlaştırma teknolojileri gibi ortamlar, bugünün dünyasında birçok insan için vazgeçilmez konumdadır. Siber kültürün baskın olduğu bir dünyada bunları kullanan bireyler; veri madenciliğinden yararlanabilmekte, sanal topluluklar oluşturabilmekte, çevrimiçi işbirliği yapabilmekte, çok kimlikli iletişim kurabilmekte, siber eylemler gerçekleştirebilmekte ve toplum yaşamına sayısal yurttaşlar olarak etkin katılım gösterebilmektedir.

Bu kitapta, yeni medyayı çevreleyen tüm konular bir bütünlük içinde tartışılmaktadır. Her bölüm, alanında saygın isimlerden oluşan akademisyenler tarafından yazılmıştır. Genel olarak yeni medyaya ilgi duyan her kesimden okuyucunun kolayca yararlanabileceği işlevsel bir kaynak oluşturabilme çabasıyla hareket edilmiştir. Bu yüzden bilgilerin güncel, içeriğin kapsamlı ve dilin anlaşılır olmasına özen gösterilmiştir.
Kapat