Sepetim (0) Toplam: 0,00
Balkanlardan Gelen Soğuk Hava = Cold Front From the Balkans

#smrgKİTABEVİBalkanlardan Gelen Soğuk Hava = Cold Front From the Balkans - 2016

İndirimli Fiyat : 63,75
Taksitli fiyat : 9 x 7,79
1199195403
581421
Balkanlardan Gelen Soğuk Hava = Cold Front From the Balkans -        2016
Balkanlardan Gelen Soğuk Hava = Cold Front From the Balkans - 2016 #smrgKİTABEVİ
63.75
Pera Müzesi, 10 Kasım 2016 – 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ali Akay ve Alenka Gregoric küratörlüğünde gerçekleşen Balkanlardan Gelen Soğuk Hava sergisinde, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Slovenya'dan çağdaş sanatçıları ağırlıyor.

Sergi, “Balkanlar” olarak bilinen bölge ülkelerinden farklı kuşaklardan sanatçı ve sanatçı gruplarına odaklanıyor ve bölgenin kaçınılmaz olarak akla gelen siyasi çağrışımları göz önünde bulundurulmaksızın bir doğa olayı üzerinden biçimleniyor: Rüzgâr. Bu tema aynı zamanda hava durumu haberlerinde kışın gelişine işaret eden “Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası” söylemine gönderme yapıyor.

Türkçe'de yaygın olarak kullanılan bu söylemden yola çıkan sergi, kendilerini çevreleyen sosyal, politik ve kültürel ortam hakkındaki tepkilerini belirten Maja Bajevic, Braco Dimitrijevic, Vadim Fishkin, IRWIN, Laibach, Mladen Miljanovic, Ivan Moudov, OHO, Dan Perjovschi, Mladen Stilinovic, Ulay ve Sislej Xhafa gibi sanatçıların eserlerini bir araya getiriyor. Videodan fotoğrafa, çizimden yerleştirmeye farklı mecralarda oluşturulan çarpıcı eserlerin seçiminde, farklı nesillerden Balkan sanatçıların yeni bir diyalog oluşturması ve izleyiciye alternatif bir bakış açısının sunulması hedefleniyor.

İÇİNDEKİLER
Sunuş: Suna, İnan, İpek Kıraç
Sunuş: Blaz Persin
Balkanlar'dan Gelen Soğuk Hava - Ali Akay
Balkanlar Hep Güneydoğuda Kalır - Alenka Gregorie
Sanatçılar

Kapat