Sepetim (0) Toplam: 0,00
Boğaziçi'nde Yanan Meşale : Robert Kolej'den Günümüze Boğaziçi Ünivers

#smrgKİTABEVİBoğaziçi'nde Yanan Meşale : Robert Kolej'den Günümüze Boğaziçi Üniversitesi'nde Verilen Mücadele - 2022

İndirimli Fiyat : 53,20
Taksitli fiyat : 9 x 6,50
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199203151
589381
Boğaziçi'nde Yanan Meşale : Robert Kolej'den Günümüze Boğaziçi Üniversitesi'nde Verilen Mücadele -        2022
Boğaziçi'nde Yanan Meşale : Robert Kolej'den Günümüze Boğaziçi Üniversitesi'nde Verilen Mücadele - 2022 #smrgKİTABEVİ
53.20
Robert Kolej'den Günümüze Boğaziçi Üniversitesi'nde Verilen Mücadele...

Elinizdeki kitap, 1863 yılında Robert Kolej'in kurulmasıyla başlayan köklü bir geçmişe sahip Boğaziçi Üniversitesi'nin üzerine inşa edildiği değerleri, akademik birikimini ve kuşaklardır bu değerlerin ve birikimin korunup geliştirilmesi için verilen mücadeleyi belgelemek amacıyla hazırlandı.

Robert Kolej Yüksek Okulu'nun 1971 yılında Boğaziçi Üniversitesi'ne dönüşmesi sürecinde yaşananları, ilk kez bu kitapta tüm ayrıntılarıyla okuyacaksınız.

Boğaziçi'nde Yanan Meşale, yıllardır Türkiye'nin kültür, bilim ve teknoloji sahalarındaki ilerleyişine hizmet eden Boğaziçi Üniversitesi'nin, onu bugünlere taşıyanların ve bugün Boğaziçi Üniversitesi için verdikleri mücadeleyle Türkiye'nin yarınlarına sahip çıkanların onurlu hikâyesidir.

“Son olarak bugün davaya büyük heyecanla sahip çıkmış öğrenciler konusunda bazı açıklamalarda bulunmak istiyoruz. Bu öğrenciler her zaman takdirle anılması gereken örnek bir davranış göstermektedirler. Zira kendileri için değil, kendilerinden sonra gelecekler için savaşmaktadırlar. Boykotları, yürüyüşleri, kolay sınıf geçmek gibi isteklerle değil, Türk eğitim sistemine bir kuruluşun kazandırılması, yüksekokulun muhafazası amacıyla düzenlenmektedir.” - Abdi İpekçi, 24 Kasım 1970

Kapat