Sepetim (0) Toplam: 0,00
Bugünün Bilgileriyle Kemal'in Türkiye'si - La Turquie Kamaliste Bugünün Bilgileriyle Kemal'in Türkiye'si - La Turquie Kamaliste

#smrgKİTABEVİBugünün Bilgileriyle Kemal'in Türkiye'si La Turquie Kamaliste -

İndirimli Fiyat : 3.010,00
Taksitli fiyat : 9 x 367,89
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
KARGO BEDAVA
1199138508
524567
Bugünün Bilgileriyle Kemal'in Türkiye'si La Turquie Kamaliste -
Bugünün Bilgileriyle Kemal'in Türkiye'si La Turquie Kamaliste - #smrgKİTABEVİ
Boyut Yayın Grubu
3010.00
Araştırmacıları ve yazarlarıyla, Boyut'tan çok özel bir eser; Kemal'in Türkiye'si...

Kemal'in Türkiye'si, okuyucuları Türkiye Cumhuriyeti'nin gençlik yıllarına bir yolculuğa çıkarıyor. Erken Cumhuriyet Dönemi'ndeki "Yeni Türkiye"yi dünyaya tanıtan La Turquie Kamaliste dergisine ve "Genç Cumhuriyet"e; günümüz tarihçileri ve yazarları, bugünün Türkiye'sinden bakıyor. Orijinal fotoğraflar, kapaklar ve 1934 - 1948 yılları arasında yayınlanmış tüm fasiküllerin nadide tıpkıbasımlarının da yer aldığı bu kitap, aynı zamanda Cumhuriyet tarihine dair çok önemli bir belge niteliği de taşıyor.

Bozkurt Güvenç, Murat Belge, Orhan Koloğlu, Altan Öymen, Ayşe Hür gibi önemli bilim insanları ve yazarların değerlendirmeleriyle zenginleşen eser, La Turquie Kamaliste dergisinde yer alan makaleleri Türk kimliği, eğitim, mimarlık ve ekonomiye dair alt başlıklarda, ayrıntılarıyla inceliyor.

Ön kısmında araştırmacı ve yazarların incelemeleri, arka kısmında ise derginin eşsiz tıpkıbasım sayfaları ve La Turquie Kamaliste'i yaratan isimler hakkında bilgiler sunan 384 sayfalık bu kapsamlı eser, okuyucularına isimlerine özel sertifikasıyla sunuluyor.

Kapat