Sepetim (0) Toplam: 0,00
Eski Şehrin Gölgesinde : Bir Cemil Arıkan Macerası - 2022

#smrgKİTABEVİEski Şehrin Gölgesinde : Bir Cemil Arıkan Macerası - 2022

İndirimli Fiyat : 78,00
Taksitli fiyat : 9 x 9,53
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199203574
589853
Eski Şehrin Gölgesinde : Bir Cemil Arıkan Macerası -        2022
Eski Şehrin Gölgesinde : Bir Cemil Arıkan Macerası - 2022 #smrgKİTABEVİ
78.00
“Nazilerle İngilizleri Sirkeci Garı'nda karşı karşıya getiren şeyin ne olduğunu öğrenmeden kimse rahat uyuyamaz burada. Bu harbin bir şekilde bize bulaşma ihtimali bile herkesi büyük endişeye sevk ediyor.”

... “Bu akşam elçilikle konuşurken öğrendim. Angelov'un takip edilmesini Ahnenerbe istemiş.” “Ahnenerbe mi? Okült ve parapsikoloji üzerine çalışan şu gizli teşkilat değil mi o? Hitler'in kurduğu...”

“Siz ne bulmayı ümit ediyorsunuz orada?” “Doğruyu söylemek gerekirse fikir yürütmek zor. Bir yeraltı mabedi veya gizli bir hazine odası olabilir. Bu kadar patırtı kopması, mühim bir keşif ihtimalini fısıldıyor kulağıma.”

II. Dünya Savaşı'nın hemen başlarında, İstanbul'da Gestapo tarafından işlenen bir cinayetin izini sürmeye ve Bizans'ın gizemli tarihi içinde bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

“Burak'ın kitabını okuyunca büyük keyif aldım. Özellikle Türk polisiye yazınında pek işlenmeyen bir dönemde, II. Dünya Savaşı'nın o entrika, çekişme dolu ortamında 1940'lı yıllarda geçen olay örgüsü çok ilginçti.” - Erol Üyepazarcı

Kapat