Sepetim (0) Toplam: 0,00
Yeni
Geçmişten Günümüze Sakarya : Tarih - Kültür - Toplum - Uluslararası Sa

#smrgSAHAFGeçmişten Günümüze Sakarya : Tarih - Kültür - Toplum - Uluslararası Sakarya Sempozyumu - 2018

Liste Fiyatı : 60,00
Taksitli fiyat : 9 x 7,33
1199202998
589665
Geçmişten Günümüze Sakarya : Tarih - Kültür - Toplum - Uluslararası Sakarya Sempozyumu -        2018
Geçmişten Günümüze Sakarya : Tarih - Kültür - Toplum - Uluslararası Sakarya Sempozyumu - 2018 #smrgSAHAF
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
60.00
Geçmişten günümüze Sakarya : tarih, kültür, toplum : Uluslararası Sakarya Sempozyumu, 23-25 Kasım 2017, Adapazarı, bildiriler
Editörler: Mehmet Yaşar Ertaş, Mükerrem Bedizel Aydın, Arif Bilgin.

Eskiçağlardan günümüze önemli yerleşim alanlarından biri olan Sakarya ve çevresi, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde İznik, İzmit, Bursa ve İstanbul gibi büyük şehirlerin hinterlandında bulunması, önemli yollar üzerinde yer alması, tarım arazileri ve sık ormanlıklara sahip olması itibariyle büyük önemi haizdi. Bu özelliklerinden dolayı tarihsel süreç içinde, özellikle de Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde büyük nüfus hareketliliğine sahne olan bölge, aldığı bu yoğun göç sebebiyle etnik yapısı ve sosyal dokusu oldukça farklı bir demogra k yapıya kavuşmuş; bu yapı da farklı sanat, kültür ve folklor değerlerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. Ancak bütün bu özelliklerine rağmen bölge; tarihî, dinî, edebî, siyasî, iktisadî ve sosyal yönleri ile şimdiye kadar yeterince araştırılmamış ve hakkında somut veriler ortaya konulmamıştır.

Bu durum, söz konusu zenginliklerin, alanında uzman bilim adamları tarafından bütüncül bir şekilde ele alınma ihtiyacını doğurmuştur. Bu gaye ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığının ev sahipliği ve Sakarya Üniversitesi Osmanlı Araştırmaları Merkezi'nin (OSAMER) akademik katkıları ile “Uluslararası Geçmişten Günümüze Sakarya Sempozyumu (Tarih- Kültür-Toplum)” düzenlenmesine karar verilmiştir. Sempozyumun konu başlıkları çerçevesinde sunulacak bildiriler ile bölgenin daha iyi anlaşılmasına katkı sağlanacağı düşünülmektedir.

Kapat