Sepetim (0) Toplam: 0,00
Yeni
Halep'ten Antep'e : Suriye Cehenneminden Kaçış - 2022

#smrgKİTABEVİHalep'ten Antep'e : Suriye Cehenneminden Kaçış - 2022

İndirimli Fiyat : 52,50
Taksitli fiyat : 9 x 6,42
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199204858
591167
Halep'ten Antep'e : Suriye Cehenneminden Kaçış -        2022
Halep'ten Antep'e : Suriye Cehenneminden Kaçış - 2022 #smrgKİTABEVİ
Karina Kitap
52.50
Suriye'nin Halep şehrinde baba evinde, annesi, babası, eşi ve kızı Ayet'le mutlu bir hayat süren Muhammet ve ailesinin yaşamı 2011 yılında başlayan ve tüm ülkeyi etkileyen iç savaşla değişmişti.

Bu savaş sırasında halkın demokratik isteklerine sırt çevirip despot rejimini devam ettiren Beşar Esad yanına çektiği Rus ve İran güçleriyle beraber mazlum Suriye halkının üzerine kanlı bir kâbus gibi çökmüştür.

Can pazarına dönen ülkede ölüm, korku, işkence, tecavüz ve soygun kol gezerken Muhammet ve ailesi de bundan nasibini alıyordu.

Önce küçük kardeş Rıfat'ın Muhalif savaşçılara katılması ve bundan dolayı babasıyla üç gün rejimin eziyetlerine maruz kalmaları, daha sonra Mahmut abisi, hanımı ve bir çocuğunu varil bombasıyla kaybetmeleri artık 'bıçağın kemiğe dayandığı' yerdi.

Açlığın, susuzluğun, korku ve ölümün hakim olduğu, harabeye dönen, sevdikleri Halep'ten kaçmaktan başka çareleri kalmamıştı.

İşte bu kitap;

Halepli Muhammed ve ailesinin doğup büyüdükleri huzur ortamında yaşadıkları ama Suriye'deki despot rejimin uyguladığı vahşet sebebiyle sevgili vatanlarını terk edip korku ve bilinmeyene doğru yaptıkları zoraki bir göçün hikâyesidir.

Kapat