Sepetim (0) Toplam: 0,00
Homeros'u Yeniden Keşfetmek: Destanın Kökenine Dair

#smrgKİTABEVİHomeros'u Yeniden Keşfetmek: Destanın Kökenine Dair -

İndirimli Fiyat : 55,30
Taksitli fiyat : 9 x 6,76
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199197206
583206
Homeros'u Yeniden Keşfetmek: Destanın Kökenine Dair -
Homeros'u Yeniden Keşfetmek: Destanın Kökenine Dair - #smrgKİTABEVİ
55.30
Her zaman, herkes tarafından okunacak kitaplar vardır. Bütün dünyanın sorgusuz sualsiz temel eserler olarak gördüğü, Homeros'un İlyada ve Odysseia adlı destanları bu kitaplar arasındadır.

Öte yandan, okurun her seferinde yeni bir şeyler keşfettiği ve bu nedenle hemen tutkuyla bağlandığı bu iki şaheser, her açıdan bir belirsizlik bulutu içine gizlenmiş gibidir. Onlar hakkındaki her şey tartışmalıdır: Yapıları, amaçları, ilk dinleyicileri ve sonraki aktarımları…

Dilbilimci Andrew Dalby işte bu en temel bilinmezden hareketle bu kitapta, İlyada ve Odysseia'nın gerçek şairinin peşine düşüyor. Titiz bir bilim insanından beklenen kapsamlı bir kaynak çalışması çerçevesinde, her iki destanda da tezlerinin geçerliliğini araştıran Dalby, yine aynı titizlikle, olgular ile varsayımları ayırt etmeye ve tartışmaya açık noktalarda fazla ısrarcı olmamaya çaba gösteriyor ve okuru da, bu keşif yolculuğuna doğrudan dahil ediyor.

Homeros'u Yeniden Keşfetmek, İlyada ve Odysseia gibi iki muhteşem destanın oluşumuna ilişkin son derece ilgi çekici bilgiler veren ufuk açıcı bir eser.

Kapat