Sepetim (0) Toplam: 0,00
Yeni
İklim Krizi Nasıl Çözülür : Kapitalist ve Ekososyalist Çözüm Stratejil

#smrgKİTABEVİİklim Krizi Nasıl Çözülür : Kapitalist ve Ekososyalist Çözüm Stratejileri - 2022

İndirimli Fiyat : 67,50
Taksitli fiyat : 9 x 8,25
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199204909
591218
İklim Krizi Nasıl Çözülür : Kapitalist ve Ekososyalist Çözüm Stratejileri -        2022
İklim Krizi Nasıl Çözülür : Kapitalist ve Ekososyalist Çözüm Stratejileri - 2022 #smrgKİTABEVİ
Ceylan Yayınları
67.50
İklim değişikliğinin nedenleri nelerdir, sorumluları kimlerdir, değişen iklimden en ölümcül biçimde kimler etkileniyor?
Bu soruları yanıtlamadan iklim değişikliği sorununa çözüm bulunamaz. İklim krizine neden olan sermaye sınıfları ve onların ulus-devletleri, önümüze “iklim politikaları” koyuyorlar. Bunu yaparken emek sömürüsünü, ezilenler üzerinde tahakkümü ve doğanın talanını, özcesi, kapitalist düzeni sürdürme derdindeler.
Dolayısıyla o iklim politikaları, oligarşik karar alma süreci, piyasa ekonomisi mantığını dayatması, işe yaramaz uygulama araçları, içerdiği uzlaşmaz çelişkiler, etkilenenlere çare üretmemesi bakımlarından, nüfusun yüzde birini, ikisini oluşturan patronların, sanayicilerin, enerji baronlarının, rantiyenin, tüccarın, yani sermaye sınıflarının politikalarıdır.
Böylece kapitalist düzen, son çağlarda insanlığın karşılaştığı en çetrefilli sorun karşısında sermaye ve mülk sahiplerinin çıkarlarına uygun adım hareket ediyor.
İşte bu nedenle, iklim değişikliğinden en çok etkilenen emekçi sınıflar ve ezilen kesimler, kendi çıkarlarına olan çözüm yollarını kendileri yaşama geçirerek kurtuluşu inşa etme görevini üstlenmek zorundalar.
Kapat