Sepetim (0) Toplam: 0,00
Kamu Yönetimi : Düşünceler Yapılar Fonksiyonlar Politikalar - 2023

#smrgKİTABEVİKamu Yönetimi : Düşünceler Yapılar Fonksiyonlar Politikalar - 2023

İndirimli Fiyat : 179,10
Taksitli fiyat : 9 x 21,89
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199210086
596594
Kamu Yönetimi : Düşünceler Yapılar Fonksiyonlar Politikalar -        2023
Kamu Yönetimi : Düşünceler Yapılar Fonksiyonlar Politikalar - 2023 #smrgKİTABEVİ
179.10
Gözden geçirilmiş ve güncellenmiş 15. baskı

Kamu yönetimi, modern devletin ve toplum hayatının en önemli unsurunu meydana getirmektedir. Vatandaş olarak, kamu kurumlarının yürüttükleri hizmetlerden her gün yoğun olarak yararlanmaktayız. Kamu yönetimi, devletin bir yürütme aracı olarak, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğine göre düşünce arka planı, yapısı, işleyişi ve sorunları hakkında daha çok sistematik araştırma ve bilgilere ihtiyaç olacaktır.

1980'den itibaren kamu yönetimi alanında hem teori ve hem de uygulama olarak önemli değişiklikler ortaya çıkmıştır. Kitabın her baskısında bu değişiklikler mümkün olduğu ölçüde yansıtılmaya çalışılmıştır. Özellikle 2000'li yılların başından itibaren ülkemizde hızlanan kamu yönetimi reformlarıyla birlikte ortaya çıkan değişiklikleri, ilgili uzmanların bile takip etmekte zorlandıkları bir gerçektir. Bu bağlamda kitabın yeni baskısında, hemen hemen tüm konular gözden geçirilmiş, ilaveler yapılmış, özellikle kamu yönetimi düşüncesine ilişkin gelişmelere daha fazla yer verilmiştir.

Kitap, öncelikle öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bununla birlikte kitabın, araştırmacı, yönetici ve memurların da ilgisini çekmesi mümkündür.

Kapat