Sepetim (0) Toplam: 0,00
Kanun Dışında : Serseriler Gangsterler Dolandırıcılar Soyguncular - 20

#smrgKİTABEVİKanun Dışında : Serseriler Gangsterler Dolandırıcılar Soyguncular - 2022

İndirimli Fiyat : 40,50
Taksitli fiyat : 9 x 4,95
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199203090
589290
Kanun Dışında : Serseriler Gangsterler Dolandırıcılar Soyguncular -        2022
Kanun Dışında : Serseriler Gangsterler Dolandırıcılar Soyguncular - 2022 #smrgKİTABEVİ
Doğan Kitap
40.50
Türkiye'nin yeraltı dünyasının renkli isimlerine yer verilen kitap, Cengiz Erdinç ile Murat Toklucu'nun emeklerinin ürünü. Kanun Dışında, Osmanlı'nın son dönemlerinden 2000'li yıllara kadar çeşitli suçlarla ün kazanmış simâların “mesleklerine ve sanatlarına” nasıl giriş yaptıklarını, Türkiye medyasında nasıl yer aldıklarını ve kanun dışında çalışmakla beraber kolluk kuvvetleriyle nasıl temaslar halinde olduklarını anlatıyor.

Kitabın önsözünde yer alan “Her devir kendi suçlusunu yaratır” ibaresinden yola çıkarak, “Bugünün suçlusu kim?” sorusuna yanıt arayan Erdinç'e göre bu dönem dolandırıcılarının en çok tercih edeceği yöntem kripto paralar ve diğer yeni gelişen parasal teknolojiler olacak.

Kanunların dışında bir yerlerde, kumarhaneler, genelevler, polis fişleri, mahkeme zabıtları ve cezaevi koğuşları arasında kurnazlıkla inşa edilmiş hayali bir coğrafya, onun “seçkin” yurttaşları. Bilek gücünden çok zekâ, vicdansızlık ya da düz gaddarlıkla tırmanılan şöhret basamakları. Gazetelerin sararmış sayfalarında, kıyıya köşeye sürülmüş, en hatırlısı birkaç sütuna emanet edilmiş lakaplar, öyküler, anılar. Soygunlar, baskınlar, firarlar ve her türlü dalavere. Cengiz Erdinç ve Murat Toklucu, maharetli suçluların hikâyelerini anlattıkları Kanun Dışında'da Türkiye tarihinin en renkli, en tuhaf, en bilinmedik, en heyecanlı sayfalarını açıyorlar.

YAZAR Cengiz Erdinç, 1964 yılında İstanbul'da doğdu. Yeşilköy Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. 1987 yılından itibaren gazete, dergi ve televizyonlarda çalıştı. Çetele (Doğan Yurdakul ile birlikte, 1998), Overdose Türkiye (2004), Gangster (2005) ve Adalet Savaşçısı (Doğan Yurdakul ile birlikte, 2012) adlı kitapları bulunuyor.

YAZAR Murat Toklucu, 1973 yılında doğdu. Bursa Erkek Lisesi'ni ve Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Yayın Bölümü'nü bitirdi. 1995 yılından itibaren çeşitli gazete, dergi ve televizyon kanallarında çalıştı. İletişim Yayınları'ndan çıkan Taraftarın Senle (2001), Türk Erkeği ve Diğer Mucizeler (2014) ve Nurcihan'ın Çamaşırları ve Diğer Meseleler (2015) adlı üç kitabı bulunuyor.

Kapat