Sepetim (0) Toplam: 0,00
Kayseri Alevileri - Yedi Bucak Avşarları Tarih Kimlik İnanç Kültür - 2

#smrgKİTABEVİKayseri Alevileri - Yedi Bucak Avşarları Tarih Kimlik İnanç Kültür - 2022

Liste Fiyatı : 119,00
Taksitli fiyat : 9 x 14,54
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199203833
590119
Kayseri Alevileri - Yedi Bucak Avşarları Tarih Kimlik İnanç Kültür -        2022
Kayseri Alevileri - Yedi Bucak Avşarları Tarih Kimlik İnanç Kültür - 2022 #smrgKİTABEVİ
Nobel Bilimsel Eserler
119.00
Bu eser, Kayseri Alevileri arasında önemli bir yere sahip olan Yedi Bucak Avşarları üzerine kaleme alınmıştır. Eserde, bu topluluğun bireyleri arasında derlenen sözlü kültür ürünlerinin zenginliği ortaya konulmuş ve bu ürünlerin kimlik, tarih, inanç gibi değerlerdeki belirleyiciliği izah edilmiştir.

Kitapta ele alınan konular, ilmî süzgeçten geçirilirken önümüzdeki dönemde Kayseri Alevilerini bütüncül anlamda inceleyecek çalışmalara model olma özelliği taşıyacak şekilde tasnif edilmiştir.

Elde edilen veriler müracaat eserlerine başvurularak tahlil edilmiş, bu işlem yapılırken Anadolu'nun ve Türk dünyasının farklı yerlerindeki benzer uygulamalarla mukayese edilmiştir. Karşılaştırmalar ve yorumlamalar sonucu sözlü kültür ürünlerinin kaynakları, bu kaynakların Yedi Bucak Avşarları için hangi işlevi üstlendiği açıklanmıştır.

Yedi Bucak Avşarları, kolektif kimlikleri ile okuyucuya tanıtılırken dar çerçevede Kayseri Alevileri, geniş çerçevede Türk kültür ekolojisi içindeki yerleri de gösterilmeye çalışılmıştır

Kapat