Sepetim (0) Toplam: 0,00
Resim Sanatında Statik Tipo - 2023

#smrgKİTABEVİResim Sanatında Statik Tipo - 2023

İndirimli Fiyat : 170,00
Taksitli fiyat : 9 x 20,78
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199210111
596619
Resim Sanatında Statik Tipo -        2023
Resim Sanatında Statik Tipo - 2023 #smrgKİTABEVİ
170.00
Sanat kavramının çağa göre değiştiği, farklı zamanlardaki farklı ulusların; aynı zamanda ve yerlerdeki farklı akımlarda gerçekleştirilen sanat faaliyetlerinin ve sonuçta üretilen eserlerin kaç tanesi sanat eseri olmayı hak etmiştir. Sanat bir nevi insan duygularını ifade eden ve açığa çıkaran görünüm formları yaratma sürecidir.

Sadece iyi olarak değerlendirmek ve eseri sanat olarak adlandırmak, bize bir şey kazandırmaz. Bazı eserler ise yüzyıllarca değerlerini katlanarak korumaktadır. Ustalar tarafından takdir edilen ve beğenilen eserler her zaman değerlidir ve beğenilen her eser; kahvenin şekerli ya da şekersiz tercih edilmesi gibidir.

Öncelikle asıl konumuz olan Statik Tipo'yu ayrıntılı bir biçimde araştırdım. Bir resmi dengeye getirmek için resim sanatında olması gereken bilgileri; Plâstik elemanları, estetik değerleri, sanatın ilkelerini, altın oranı ve görsel algılama konusunu geniş bir anlatımla ele aldım. Ayrıca bir esere nasıl bakmalı nasıl değerlendirmeliyiz ile alâkalı olarak resim analizleri konusuna değindim. Bunları sanat eserleri üzerinde inceledim.

Kapat