Sepetim (0) Toplam: 0,00
Yeni
Yemek Savaşları : Çağdaş Gıda Tartışmalarında Tarihin Önemi - 2023

#smrgKİTABEVİYemek Savaşları : Çağdaş Gıda Tartışmalarında Tarihin Önemi - 2023

İndirimli Fiyat : 126,75
Taksitli fiyat : 9 x 15,49
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199210123
596631
Yemek Savaşları : Çağdaş Gıda Tartışmalarında Tarihin Önemi -        2023
Yemek Savaşları : Çağdaş Gıda Tartışmalarında Tarihin Önemi - 2023 #smrgKİTABEVİ
126.75
“Ne yiyoruz? Yediğimiz yiyecekler nereden geliyor ya da nasıl üretiliyor?” gibi hayati sorulara yanıt veren Yemek Savaşları'nda tarım teknolojisinin vaatlerinden lezzet politikasına dek birçok konuda bilgi edineceksiniz.

Günümüzde gıda araştırmaları alanında erişebileceğimiz kitaplar sayıca fazla olsa da bu kaynaklar yemekle ilgili popüler tartışmaların tarihsel arka planını ve sürekliliğini yansıtmamaktadır. Yemek Savaşları ise yiyecek ve yemekle ilgili tartışmalara tarihsel bir mercekten bakmayı hedefleyerek bu konudaki boşluğu dolduruyor.

Bu tarihsel anlayış sayesinde günümüzdeki sorunların çoğunun geçmişte iyi niyetle alınmış kararlarla uygulanmış çözümlerden kaynaklandığını ve geçmişin farkındalığının gelecekte daha iyi bir dünya için hepimize yardımcı olacağını fark edeceksiniz.

“Yemek Savaşları tarihin mevcut gıda sistemimizi nasıl şekillendirdiğine dikkat çekerek gıda araştırmalarına tarihsel bir bağlam kazandırıyor… Ludington ve Booker'ın bu kitabında yer verilen bakış açılarının çeşitliliği mevcut gıda sistemini yorumlamamıza yardımcı oluyor.”
-Nature Food

Kapat