Sepetim (0) Toplam: 0,00
Askıda Hayatlar - 2022

#smrgKİTABEVİAskıda Hayatlar - Yoksulluk Günlükleri - 2022

İndirimli Fiyat : 59,25
Taksitli fiyat : 9 x 7,24
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199206098
592494
Askıda Hayatlar - Yoksulluk Günlükleri -        2022
Askıda Hayatlar - Yoksulluk Günlükleri - 2022 #smrgKİTABEVİ
59.25
Bu bir öykü değil. Bu hayatı yaşayanların bitmek tükenmek bilmeyen “acıklı” ve “yok” öyküsü. Yokluğun öyküsünü yok oluşu, bitişi, her gün yeniden tükenişi bilmeden, hissetmeden anlatmak çok zor. Bu öyküler yokluğa kilitlenen, yokluk ve varlık arasında görünmeyenlerin öyküleri. - Hacer Foggo

“Derin yoksulluk aynı zamanda bir sosyal dışlanma sorunu. Susan Sontag'ın Başkalarının Acısına Bakmak adlı kitabında söylediği gibi, ‘gerçekliğin, seyirlik bir manzaraya dönüşmesi' hali bütün bu yaşananlar. Patates, soğan kuyruğu, ekmek kuyruğu ve sonunda da yokluk/yoksunluk, sizi ‘Askıda ne var?' arayışına kadar götürüyor.

Askıda geçen hayatların karşısında bir çözüm, bir politika üretmesini beklediklerimiz, duymak istediğimiz politikalar yerine, derinleşen yoksulluğun bir ‘güvenlik', bir ‘vatan savunması' sorunu olduğunu söyleyerek ve herkesin de böyle düşünmesini isteyerek yoksullar üzerinde baskı kuruyorlar. Hatta o kadar ileri gidiliyor ki kendileri yoksulluk yaşamasa da yoksulluk içinde yaşayanlar için ‘menüler', ‘küçük porsiyonlar', ‘yarım simitler' öneriyorlar. Bütün bunlar işe yaramadığında da ‘İş beğenmiyorlar' diye suçluyorlar.”

Yıllardır yoksulların, kentsel dönüşümle yerlerinden edilenlerin yanında yer alan Hacer Foggo, Askıda Hayatlar'da Türkiye'nin görünmeyen yüzünü gösteriyor, duyulmayan sesini duyuruyor.

Kapat