Sepetim (0) Toplam: 0,00
Doğu Karadeniz'de Kırsal Turizm Geleneksel Çamlıhemşin Konutları

#smrgKİTABEVİDoğu Karadeniz'de Kırsal Turizm Geleneksel Çamlıhemşin Konutları -

İndirimli Fiyat : 93,50
Taksitli fiyat : 9 x 11,43
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199202943
589137
Doğu Karadeniz'de Kırsal Turizm Geleneksel Çamlıhemşin Konutları -
Doğu Karadeniz'de Kırsal Turizm Geleneksel Çamlıhemşin Konutları - #smrgKİTABEVİ
Nobel Bilimsel Eserler
93.50
YAZARLAR Aylin Aras, Özge Sever İslamoğlu, Saffet Lüleci, Serap Faiz Büyükçam, Tülay Zorlu, Zeynep Sadıklar

Turizm, günümüzün en büyük ekonomik etkinliklerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda kırsal turizm de o bölge için tarımsal faaliyetlere ek olarak farklı ekonomik girdiler oluşturmaktadır.

Köyden kente göçün giderek ıssızlaştırdığı kırsal bölgelerde hem kırsal kalkınmanın gerçekleşebilmesinde hem de kırsal mimari mirasın korunarak yaşatılmasında kırsal turizmin önemli bir araç olacağı savı üzerine temellenen bu çalışmanın ilk bölümünde, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin eşsiz güzellikteki yörelerinden biri olan Çamlıhemşin yöresi hakkında bilgiler yer alıyor.

İkinci bölümde ise Çamlıhemşin yöresinin kırsal mimari mirasının çok önemli bir bileşeni olan geleneksel Çamlıhemşin konutları hakkında ayrıntılı bilgiler aktarılıyor. Üçüncü bölümde, genel olarak kırsal turizm kavramı ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin kırsal turizm potansiyeline ilişkin bilgiler verildikten sonra son bölümde Çamlıhemşin yöresi konutlarının kırsal turizm odaklı yeniden kullanımında yaklaşım ve proje önerileri yer alıyor.

Kapat