Sepetim (0) Toplam: 0,00
Konstantiniyye'den İstanbul'a 3 - 4: XIX. Yüzyıl Ortalarından 20. Yüzy Konstantiniyye'den İstanbul'a 3 - 4: XIX. Yüzyıl Ortalarından 20. Yüzy

#smrgKİTABEVİKonstantiniyye'den İstanbul'a 3 - 4: XIX. Yüzyıl Ortalarından 20. Yüzyıla Boğaziçi'nin Anadolu Yakası Fotoğrafları CİLTLİ -

İndirimli Fiyat : 3.000,00
Taksitli fiyat : 9 x 366,67
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
KARGO BEDAVA
1199182103
568170
Konstantiniyye'den İstanbul'a 3 - 4: XIX. Yüzyıl Ortalarından 20. Yüzyıla Boğaziçi'nin Anadolu Yakası Fotoğrafları CİLTLİ -
Konstantiniyye'den İstanbul'a 3 - 4: XIX. Yüzyıl Ortalarından 20. Yüzyıla Boğaziçi'nin Anadolu Yakası Fotoğrafları CİLTLİ - #smrgKİTABEVİ
3000.00
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Fotoğraf Koleksiyonu ve bazı özel koleksiyonlardan derlenen ve Dr. M. Sinan Genim'in hazırladığı Kontantiniyye'den İstanbul'a, XIX. Yüzyıl Ortalarından XX. Yüzyıla Boğaziçi'nin Anadolu Yakası Fotoğrafları kitabını yayımladı.

İki cilt halinde yayınlanan kitap, dönemin ünlü fotoğrafçılarının yapıtları üzerinden bir devrin İstanbulu'nu eşsiz kıyıları, çarpıcı yapıları, gündelik hayatı ve ilginç kişikleriyle gözler önüne sererken, büyük bir metropol haline gelmiş, özellikle şu sıralar çok tartışılan siluetiyle bambaşka bir görünüme kavuşmuş bu kentin Anadolu kıyılarında bizleri keyifli ve düşündürücü bir yolculuğa çıkarıyor.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nde Boğaziçi'ne keyifli bir yolculuk: “Konstantiniyye'den İstanbul'a - XIX. Yüzyıl Ortalarından XX. Yüzyıla Boğaziçi'nin Anadolu Yakası Fotoğrafları“ sergisi kataloğu.

Yaklaşık altı yıl önce, büyük ilgi gören Boğaziçi'nin Rumeli yakası fotoğraflarını sergileyen Pera Müzesi, bu kez de Suna ve İnan Kıraç Fotoğraf Koleksiyonu ve bazı özel koleksiyonlardan derlenen Anadolu yakası fotoğrafları sergisinde, bir devrin İstanbulu'nu eşsiz kıyıları, çarpıcı yapıları, gündelik hayatı ve ilginç kişilikleriyle gözler önüne seriyor.

Küratörlüğünü Mimar Dr. M. Sinan Genim'in yaptığı ve 182 adet fotoğrafın yer aldığı sergi, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü'nün aynı adı taşıyan kitap çalışmasından bir seçkiyle hazırlandı.

“Konstantiniyye'den İstanbul'a - XIX. Yüzyıl Ortalarından XX. Yüzyıla Boğaziçi'nin Anadolu Yakası Fotoğrafları“ sergisinde yer alan ve o dönemin Caranza, Robertson, Pascal Sébah, Kargopoulo, Sébah & Joaillier, Abdullah Biraderler, Gülmez Biraderler, Ali Sami Aközer, Ali Enis Oza ve Elisa Pante Zonaro gibi fotoğraf sanatçılarının ve bazı amatör fotoğraf meraklılarının dönemin zorlu ve zahmetli teknikleriyle çektikleri fotoğraflar, İstanbul'un o yüzyıllardaki fiziksel ve sosyo-kültürel yapısı hakkında fikir verirken, şehrin bugün çoğu şekil değiştirmiş ya da kaybolmuş eşsiz güzelliklerini gözler önüne seriyor.

Kapat