Sepetim (0) Toplam: 0,00
Doğumunun 80. Yılında Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun - 2023

#smrgKİTABEVİDoğumunun 80. Yılında Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun - 2023

İndirimli Fiyat : 663,00
Taksitli fiyat : 9 x 81,03
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
KARGO BEDAVA
1199208926
595389
Doğumunun 80. Yılında Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun -        2023
Doğumunun 80. Yılında Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun - 2023 #smrgKİTABEVİ
663.00
Ömrünü Türklük bilimi çalışmalarına adayan Prof. Dr. Ahmet Bican ERCİLASUN; bugüne kadar çok sayıda eser yazmış, bilim adamları yetiştirmiş, bu alanda çalışan birçok araştırmacıya destek olmuş, cesaret vermiş, yol ve yön göstermiştir.

Bu kitap, Prof. Dr. Ahmet B. ERCİLASUN'a Türk diline, Türk kültürüne, Türk dünyasına yaptığı üstün hizmetlerden dolayı Türk Dil Kurumu tarafından 80. yaş armağanı olarak hazırlanmıştır. Kitapta, Prof. Dr. ERCİLASUN'un dostlarının anıları, meslektaşlarının ve öğrencilerinin bilimsel yazıları bulunmaktadır.

Türkoloji Bilimine önemli hizmetler ve katkılar yapan, alanın usta ve üretken mensuplarından, Millî Düşünce Merkezi'ne bağlı Millî Strateji Araştırma Kurulu (MİSAK) üyesi Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun'un doğumunun 80. Yılına armağan olarak, editörlüğünü Prof. Dr. Leyla Karahan ve Doç. Dr. Hüseyin Yıldız'ın üstlendiği ve Türk Dil Kurum'u tarafından “Doğumunun 80. Yılında Ahmet Bican ERCİLASUN Armağanı” adlı eser hazırlandı. Ercilasun, Türkoloji'nin pek çok alanında önemli eserler yayımlamasının yanında düşünce dünyamıza etki eden fikir kitapları ve makalelere de imza attı. Uzun süre Türk Dil Kurumu başkanlığı yanında Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü başkanlığı gibi Türk bilim dünyasının önemli kurumlarında idarecilik hizmetleri de yürüttü.

Kapat