Sepetim (0) Toplam: 0,00
Floransa Tarihi - 2022

#smrgKİTABEVİFloransa Tarihi - 2022

İndirimli Fiyat : 122,50
Taksitli fiyat : 9 x 14,97
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199207022
593450
Floransa Tarihi -        2022
Floransa Tarihi - 2022 #smrgKİTABEVİ
122.50
Özelde Batı sanatının kalbi ve mücevher şehri Floransa'yı merkeze alarak İtalya tarihini, genelde ise sadece Rönesans'ın değil, dünya tarihinin en önemli siyaset felsefesi düşünürlerinden Machiavelli'nin kendi dönemine kadar ülkenin siyasi atmosferini ilk elden aktarmasıyla her zaman başucu eserlerden biri olan Floransa Tarihi ilk kez tam metin olarak Türkçede.

Machiavelli'nin özgünlüğü Floransa'yı hem içeriden hem dışarıdan betimlemesidir. Machiavelli'nin bu eseri yazmaktaki amacı soğuk bir Floransa tarihi anlatısı yaratmak değildi. O her eserinde olduğu gibi bu eserinde de salt bir konuya odaklanmamıştır.

Eserde rafine bir Floransa tarihi anlatısının yanında cumhuriyet rejimindeki aksaklıklar, İtalya'nın içinde bulunduğu bitmek bilmeyen istikrarsızlık ve bu istikrarsızlığın sebepleri, büyük askerî ve politik başarılar ve utanç verici başarısızlıklar, Papalık kurumunun nasıl güçlendiği ve bu gücün İtalya'yı nasıl kargaşalara sürüklediği çarpıcı bir şekilde anlatılmıştır. Özetle eserin adı her ne kadar Floransa Tarihi olsa da Machiavelli kendi politik düşüncelerini İtalya sahnesindeki durum üzerinden okurlarına sunuyor.

Kapat