Sepetim (0) Toplam: 0,00
Yeni
Kozmik Mesele - Devlet ve İstihbarat Metodolojisine Giriş - 2022

#smrgKİTABEVİKozmik Mesele - Devlet ve İstihbarat Metodolojisine Giriş - 2022

İndirimli Fiyat : 199,50
Taksitli fiyat : 9 x 24,38
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199204884
591193
Kozmik Mesele - Devlet ve İstihbarat Metodolojisine Giriş -        2022
Kozmik Mesele - Devlet ve İstihbarat Metodolojisine Giriş - 2022 #smrgKİTABEVİ
Ötüken Neşriyat
199.50
Kırk yıllık bir erbaîn süreci ile yazılan bu kitap, yaşadığımız dünyaya itirazı olanlar için kaleme alındı. İlk defa 2004 yılında yayınlandıktan sonra, okuyucularından gelen katkılarla her yeni baskısında gelişti, genişledi, güncellendi ve şu ân elinizdeki son hâlini aldı.

Kitap, yaşanan zaman ve dünyaya kafası bozuk olanlara zor şeyler anlatıyor. Kozmik, epistemik, paradigmatik ve irfânî konulara değiniyor. İnsanı, toplumu, bizi, devleti, dünyayı ve Türkiye'yi özetliyor. Târih felsefesi yapıyor. Siyasî, askerî, diplomatik tüm idâre ve istihbarat dünyası için kozmik bir çerçeve çıkartıyor. Kadim hikmete yaslanan bir Siyâsetnâme veya yeni bir Mukaddime niteliğinde kaleme alınan sıra dışı bir kitap ile karşı karşıya olduğunuzu söyleyebilirim.

Devlet ve siyaset insanları, yüksek bürokrasi, mâlî ve mülkî idâre, hukukçular, diplomatlar, istihbaratçılar, tüm subaylar, jandarma ile emniyet, sivil toplum önderleri, şirket yöneticileri, akademisyenler, İslâm bilginleri, entelektüeller, şâirler, edipler, sanatçılar, gazeteci ve yazarlar ile birlikte derin milletin her ferdine seslenen kitabın, kozmik hâfıza sahiplerinde bir diriliş yankısı uyandıracağını umuyorum.

Devlet kurumlarında görev almak isteyen öğrenciler, her kademede genç bürokratlar/diplomatlar ve kurmay olmak isteyen subaylar ile meslekte yeni olan genç istihbaratçılar, kitabı okurken belki biraz zorlanacaklar ama yazılan her şey aslında onlar için hazırlanıyor.

Okumak, hiç bitmeyen bir yolculuktur. Gidilen her yol, nihâyetinde kozmik bir menzile varır. Asıl olan ise yolda olmak ve yol almaktır.

Kapat