Sepetim (0) Toplam: 0,00
Yeni
Türk Mutfak Kültürü ve Temel Tarifler - 2022

#smrgKİTABEVİTürk Mutfak Kültürü ve Temel Tarifler - 2022

İndirimli Fiyat : 189,20
Taksitli fiyat : 9 x 23,12
Temin süresi en geç 5 iş günüdür
1199204900
591209
Türk Mutfak Kültürü ve Temel Tarifler -        2022
Türk Mutfak Kültürü ve Temel Tarifler - 2022 #smrgKİTABEVİ
İstanbul Gelişim Üniversitesi
189.20
Kadim Anadolu toprakları, yüzyıllardır farklı kültürlerin, dinlerin ve dillerin yaşadığı bir coğrafya olarak varlığını sürdürmüştür. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bu topraklar birçok mirası da hayatta tutmaktadır. Bu miraslardan birisi de mutfak kültürüdür.

Somut olmayan kültürel miraslar arasında önemli bir yer teşkil eden mutfak kültürü, insanların zamanla ortaya çıkardıkları beslenme alışkanlıkları, sofra adabı, yöresel ürünleri ve gelenekleri gibi çeşitli unsurları içeren bir hazinedir. Bu hazine, nesiller boyunca varlığını korumalı ve yaşatılmalıdır. Bunun için bu mirasın öğretilmesi, uygulanması ve ortaya eserler konularak kalıcı hale getirilmesi önem taşımaktadır.

“Söz uçar, yazı kalır” düsturundan yola çıkarak yazılan bu eserde, Türk mutfağında çeşitli kültürlerin iz bıraktığı yöresel lezzetleri tanıyacak ve uygulama detaylarını öğreneceksiniz. Çok geniş bir yelpazeye sahip olan Türk mutfağında yer edinmiş tüm yemekler ancak bir külliyat ile bir araya getirilebileceği için bu kitapta daha ziyade öne çıkan lezzetler ele alınmıştır.

Alana katkı sağlamasını dilediğimiz kitabın yazım ve yayım aşamasında emeği geçen; Öztiryakiler A.Ş.'ye, Ekol Food A.Ş. Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Önder BİLEN'e, Dr. Öğr. Üyesi Merve BAYRAM'a, Arş. Gör. Gizem HÜLAĞA KADEROĞLU'na, Arş. Gör. Muzaffer ÇAKMAK'a, Arş. Gör. Oğuzhan KÖKLÜ'ye, Arş. Gör. Onur AKGÜL'e, Eğitmen Şef Murat Mutlu TOKAY'a, Kemal ŞAHANLIK'a ve Sn. Ahmet Şenol ARMAĞAN'a katkıları için teşekkür ederim.

Kapat